Az intézet és a TK munkatársai folyamatosan kutatják a vörösiszap katasztrófa társadalmi következményeit.
ONLINE KUTATÁS
Fiatalok a vörösiszap-katasztrófáról - online felmérés
18-35 év közötti devecseri, kolontári és somlóvásárhelyi fiatalokat kérünk a kérdőív kitöltésére
A Vörösiszap-kutatás 2020 program - amely az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének támogatásával valósul meg - kutatási szakasza elindul.
Ennek első lépéseként “Fiatalok a vörösiszap katasztrófáról” online felmérés keretében a 18-35 év közötti devecseri, kolontári és somlóvásárhelyi fiatalokat szeretnék megkérdezni helyzetükről, a településekhez való viszonyukról és a vörösiszap-katasztrófával kapcsolatos emlékeikről.
Kérjük a Vörösiszap-kutatás oldal követőit, hogy továbbítsák ezt a felhívást a 18-35 év közötti devecseri, kolontári és somlóvásárhelyi ismerőseinek, rokonainak – hiszen csak akkor tudunk megfelelő helyzetképet adni a vörösiszap-katasztrófában érintett települések lakosainak helytállásáról, éltének újrakezdéséről és az elmúlt 10 évről -, ha minél több ottlakó válaszait ismerjük meg.
A 2013-ban megkérdezett közvetlen és közvetett károsultak kérdezőbiztosok általi felkeresése 2020. augusztus első hetében történt meg. A kutatési eredmények itt elérhetőek >>
KÖNYVBEMUTATÓ
Bartal Anna Mária - Ferencz Zoltán (2015) A vörösiszap-katasztrófa társadalmi hatásai
Sajtótájékoztató
2020. október 1-jén: Az élet élni akar, de ennek ára van! Túlélési és újrakezdési stratégiák 10 évvel a vörösiszap katasztrófa után. A sajtótközlemény itt olvasható >>
A sajtótájékoztató itt megnézhető >>
Sajtóvisszhang
A vörösiszap-katasztrófa az egyik közösséget szétzilálta, a másikat megerősítette. A HVG cikke >>
Nem számít bevett gyakorlatnak a társadalmi hatásvizsgálat. A magyar Nemzet cikke >>
Tíz éve zúdult rá három településre a vörösiszap. Hirado.hu >>
A KUTATÁS SAJÁT HONLAPJA
https://vorosiszap-kutatas2020.hu